Zapraszamy na nasze strony
 • Witryna Centrum Obróbki Szkła MyGlass
 • Sklep online z produktami - Lacobel
 • Forum dyskusyjne szkła - Lacobel
Produkty w naszej ofercie:
 • Lacobel do drzwi przesuwnych
 • Lacobel do drzwi lodówki
 • Kolorowe tafle Lacobel na ścianę kuchni
 • Kolorowe tafle Lacobel na ścianę łazienki
 • Podłogi i podesty ze szkła Lacobel
 • Podstawy kominkowe ze szkła Lacobel
 • Półki ze szkła Lacobel
 • Ścianki ze szkła Lacobel
Szklane tafle Lacobel dodają wnętrzom nowoczesnego wyglądu.

Szkło kolorowe jest zarówno atrakcyjne oraz praktyczne. Chroni powierzchnie przed zabrudzeniami i pozwala na łatwe utrzymanie czystości.
A A A

Lacobel w kuchni

Lacobel w kuchni Typowa glazura cieszyła się powodzeniem do chwili, kiedy pojawiły się nowatorskie rozwiązania. Jeśli chcesz uzyskać oryginalny wygląd kuchni, warto rozważyć decyzję o zastosowaniu szkła. Na powierzchniach narażonych na zabrudzenia zdecydowanie lepiej sprawdzi się tafla Lacobel.

Ochrona i dekoracja

Szklany ekran jednocześnie pełni funkcję ochronną i dekoracyjną. Szkło jest praktyczniejsze od tradycyjnych kafelków i pozwala skuteczniej zachować czystość. Dotychczas pielęgnacja kafelków łączyła się z czasochłonnym usuwaniem tłuszczu z fug lub ich całkowitą wymianą.

Jednolita tafla szkła umożliwia szybkie przetarcie całej powierzchni. Jest odporna na wodę i zabezpiecza ścianę przed zabrudzeniem podczas przygotowywania posiłków. Pielęgnacja ekranu Lacobel polega jedynie na użyciu środka do czyszczenia szyb i wytarciu tafli do sucha. Nawet odrobina płynu do mycia naczyń w połączeniu z wodą wystarczą, aby usunąć codzienne zanieczyszczenia.

Obszerna paleta barw Lacobelu pozwala wybrać odcień odpowiadający upodobaniom gospodarzy. Piękny połysk szkła lakierowanego rozprasza światło oraz sprawia, że szkło nadaje się idealnie do interesującego wykończenia wnętrza kuchni. Kolor tafli można z powodzeniem dopasować do mebli lub innych dodatków kuchennych, dzięki czemu Lacobel został doceniony przez architektów i projektantów wnętrz.

Bezpieczeństwo i komfort

Lacobel od spodniej strony pokryty jest przyjaznym dla środowiska lakierem, pozbawionym metali ciężkich. Montaż ekranu nie jest skomplikowany, szklaną taflę można przymocować do ściany m.in. za pomocą specjalnego silikonu.

Decydując się na zastosowanie szkła Lacobel w wersji „SAFE” mamy dodatkową ochronę przed zarysowaniem oraz wilgocią, czego nie sposób uniknąć w kuchni. W przypadku stłuczenia ekranu warstwa polipropylenu zabezpiecza przed skaleczeniem utrzymując połamane fragmenty szkła łącznie.

Szkło Lacobel ma jednak jedną wadę – nie można go hartować. W tym przypadku odradza się umieszczenie szklanego ekranu w pobliżu kuchenki, gdyż mógłby popękać. Przy kuchence można zastosować inny rodzaj szkła. Możliwości w tej sytuacji jest wiele, o rozwiązaniach można poczytać i obejrzeć przykłady w jednej z zakładek naszej strony firmowej: Szkło w kuchni.